Impreza Andrzejkowa dla dorosłych za nami! Pięknie dziękujemy za przybycie, za zaangażowanie i za cudownie magiczny wieczór. A jak było? O patronie wczorajszego święta i jego podróżach misyjnych opowiedziała Maria Kowalska Karataylı ze Stowarzyszenia Książnice nad Rabą. Święty Andrzej niósł Dobrą Nowinę nie tylko na Bliskim Wschodzie, ale także w Azji Mniejszej, na Kaukazie, w Europie Wschodniej, Afryce czy Azji Środkowej. Interesujący pokaz slajdów i opowieść dotyczyła tylko niewielkiego fragmentu działalności świętego – przenieśliśmy się w czasie i przestrzeni na tereny dzisiejszej Turcji, Gruzji
i Abchazji. Odwiedziliśmy Urfę – jedno z najstarszych miast na świecie, Kapadocję, Stambuł i tereny starożytnego Pontu.   
W Gruzji opowieść dotyczyła Sarpi, Atskuri, Gelati i Mcchety a zakończyła się w świątyniach Picundy i Nowego Afonu. Pani Maria Kowalska jest z wykształcenia kulturoznawcą oraz pilotem wycieczek. Bardzo dziękujemy za piękne slajdowisko i niezwykle ciekawą podróż.
W drugiej części imprezy odbyły się wspólne zabawy i tańce. Przypomnieliśmy sobie niektóre z tradycyjnych wróżb, jak wróżenie z fusów kawy, soli czy odbitki atramentu na pergaminie. Koło fortuny szalało, rzucaliśmy grosik na szczęście, losowaliśmy tajemnicze i zagadkowe koperty, odkrywaliśmy karty przyszłości, a wspólne lanie wosku wprawiło w doskonały humor naszych gości.
Atrakcje andrzejkowe umilił słodki i aromatyczny bufet przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Kłaju .

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content