warsztaty bębniarskie GCK Kłaj

21 września w środę od godziny 17:00 – 18:00, Gminne Centrum Kultury w Kłaju zaprasza na „Muzyczną Podróż przez Siedem Kontynentów” czyli Warsztaty Bębniarskie.
Poprowadzi je zawodowy muzyk i kolekcjoner instrumentów perkusyjnych z siedmiu kontynentów, propagator perkusyjnej kultury etnicznej pan Karol Wilkoszewski.

Na warsztatach dzieci będą miały możliwość dotknąć i zagrać na przeróżnych instrumentach, wysłuchać muzycznej bajki i zagrać w niej główną rolę, oraz naśladować na bębnach kroki słonia, ryk lwa czy grzechotanie grzechotnika.
Pan Karol prowadził wcześniej warsztaty perkusyjne i wokalno-rytmiczne dla festiwali Ethnoport Poznań, Etnofestiwal (5 edycji), wiedeńskiego Salam Orient, berlińskiego Kulturnacht, Festiwalu Afrykańskiego w Krakowie, Miraży Pustynnych, Festiwalu Instrumentów Unikatowych, Jarmarku Dominikańskiego, Studni Sztuki i wielu innych.

Polski artysta niemieckiej firmy MEINL. Prezes Stowarzyszenia Etnica. Tłumacz i propagator publikacji etnomuzykologicznych związany z wydawnictwem uniwersyteckim Universitas. Organizator lub współorganizator kilku festiwali o tematyce etnicznej i administrator portali o tej tematyce. Podróżnik – odwiedził ponad 20 krajów pozaeuropejskich i łącznie spędził w Azji i Afryce dwa lata. Jego kanał na YouTube ma ponad 40 tysięcy subskrypcji i jest oglądany średnio przez 50,000 osób miesięcznie.