MODELE SAMOCHODÓW

MODELE SAMOCHODÓW

W styczniu tego roku rozpoczęliśmy kolejny cykl warsztatów MODELARSTWA, które prowadzi u nas Piotr Woś z Modelarni Siedlisko. Zajęcia są skierowane dla młodzieży. Tym razem uczestnicy pracują nad modelami aut cywilnych w stylu „złomek”. Każdy z nich wybrał bazowy wzór pojazdu, który stał się punktem wyjścia do własnej, autorskiej interpretacji.

WYSTAWA MODELI SAMOLOTÓW – JASTRZĄB F-16

WYSTAWA MODELI SAMOLOTÓW – JASTRZĄB F-16

12 grudnia odbyła się wystawa kończąca semestr warsztatów z Modelarstwa.
Na ekspozycji zaprezentowaliśmy efekty pracy młodzieży, która pod okiem instruktora Piotra Wosia z Modelarnia Siedlisko realizowała model samolotu Jastrząb F-16. Uczestnicy podczas cotygodniowych spotkań, poznawali kolejne etapy budowy modelu – od przygotowania elementów po finalne wykończenie. W ramach wydarzenia instruktor poprowadził również prelekcję, podczas której omówił proces pracy nad modelem, zastosowane techniki oraz wyzwania towarzyszące jego realizacji. Wystawa stanowiła podsumowanie zdobytych umiejętności i zaangażowania młodych modelarzy.
SAMOLOTY F-16

SAMOLOTY F-16

Bardzo się cieszymy, że Modelarnia Siedlisko prowadzi u nas czwartkowe warsztaty MODELARSTWA. Pod czujnym okiem instruktora, młodzież – pasjonaci tego hobby, polegającego na tworzeniu trójwymiarowych modeli rozpoczęła malowanie samolotów F-16. Większość uczestników położyła już na nich podkład, a kilka osób ma za sobą nakładanie kamuflaży. Prace idą dobrze, a modele w skali 1:72 firmy Hasegawa nie sprawiają większych problemów.
fot. Piotr Woś
SAMOLOTY F-16

SAMOLOTY F-16

Tymczasem na warsztatach z MODELARSTWA pod czujnym okiem Piora Wosia kleimy F-16 🙂
Modele firmy Hasegawa w skali 1:72 nie sprawiają uczestnikom zajęć większych problemów.
Samoloty możecie w kilku wersjach nabyć w sklepie MojeHobby, polecamy dla początkujących modelarzy.
WYSTAWA MODELARSTWO

WYSTAWA MODELARSTWO

28 czerwca odbyła się wystawa uczestników zajęć MODELARSTWA, które prowadzi od września 2024 roku Piotr Woś z Modelarnia Siedlisko. Pan Piotr Woś ponad 4 lata temu założył pracownię modelarską w Domu Kultury Siedlisko w Podłężu. W tym czasie odbyły się w GCK-u trzy cykle warsztatów, podczas
których uczestnicy wykonywali modele:
• polskiego samolotu PZL P.11c (Arma Hobby, skala: 1:72),
• niemieckiego czołgu Panzer II Ausf. F/G (Tamiya, skala: 1:35)
• niemieckich amfibii: KÜBELWAGEN Type 82 (Tamiya, skala: 1:35), SHWIMMWAGEN Type 166 (Tamiya, skala: 1:35), oraz KÜBELWAGEN, Type 82 (Tamiya, skala: 1:48).
Większość uczestników nigdy wcześniej nie sklejała modeli i od podstaw uczyła się korzystania z narzędzi modelarskich (cążek, nożyka modelarskiego, pilników, klejów itd.). Dzieci na własnej skórze przekonały się, jak ważna jest umiejętność czytania instrukcji dołączonej przez producenta modeli, by jak najefektywniej realizować zawarte w niej wskazówki. Uczyły się korzystania z areografu, by precyzyjnie nałożyć farby i lakiery. Następnie – stosując techniki modelarskie – wykańczały swoje prace starając się, by model jak najbardziej odzwierciedlał rzeczywisty wygląd samolotu, czołgu lub pojazdu. Kolejnym etapem prac było stworzenie podstawki, która stanowi tło dla modelu, tworzy dla niego przestrzeń, pozwala wyobrazić sobie, w jakiej sytuacji – zgodnie z założeniem autora – mógł się on znaleźć.
Prezentowane na wystawie prace były dowodem, że dzieci poznały podstawowe tajniki modelarstwa i do tego poradziły sobie z tym świetnie!
We wszystkich trzech cyklach warsztatowych uczestniczyło w sumie 12 dzieci, mieszkańców gminy Kłaj.
Podążając za głosem swojego serca i śladem dawnych, młodzieńczych pasji Piotr postanowił “zarazić” młode pokolenie swoją miłością do modelarstwa.
Modelarstwo to pasja, który uczy cierpliwości, precyzji, koncentracji oraz rozwija umiejętności manualne i wyobraźnię przestrzenną. Budowanie modeli może być formą relaksu, redukując stres i ucząc rozwiązywania problemów.
Uczestnicy modelarstwa nabywają również wiedzę z zakresu fizyki, mechaniki i historii, a także rozwijają umiejętności koordynacji ruchowej i kreatywność. Dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów ! Bardzo dziękujemy Pani Paulinie Woś także za wspieranie młodych artystów i instruktora podczas twórczej pracy.

Pin It on Pinterest