21 września w  środę od godziny 17:00 – 18:00, w Gminnym Centrum Kultury w Kłaju odbyły się  Warsztaty Bębniarskie pt.: „Muzyczna Podróż przez Siedem Kontynentów”. Poprowadził je zawodowy muzyk i kolekcjoner instrumentów perkusyjnych, propagator perkusyjnej kultury etnicznej – pan Karol Wilkoszewski.

Na warsztatach dzieci miały możliwość dotknąć i zagrać na przeróżnych instrumentach, wysłuchać muzycznej bajki i zagrać w niej główną rolę oraz naśladować na bębnach kroki słonia, ryk lwa czy grzechotanie grzechotnika. Na koniec wszyscy uczestnicy warsztatów wspólnie grali na grzechotkach i tańczyli w rytm muzyki wygrywanej z afrykańskich bębnów pana Karola.

 Pan Karol prowadził wcześniej warsztaty perkusyjne i wokalno-rytmiczne dla festiwali Ethnoport Poznań, Etnofestiwal (5 edycji), wiedeńskiego Salam Orient, berlińskiego Kulturnacht, Festiwalu Afrykańskiego w Krakowie, Miraży Pustynnych, Festiwalu Instrumentów Unikatowych, Jarmarku Dominikańskiego, Studni Sztuki i wielu innych. Jest polskim artystą niemieckiej firmy MEINL. Tłumacz i propagator publikacji etnomuzykologicznych związany z wydawnictwem uniwersyteckim Universitas. Organizator lub współorganizator kilku festiwali o tematyce etnicznej i administrator portali o tej tematyce. Podróżnik – odwiedził ponad 20 krajów pozaeuropejskich i łącznie spędził w Azji i Afryce dwa lata. Jego kanał na YouTube ma ponad 40 tysięcy subskrypcji i jest oglądany średnio przez 50,000 osób miesięcznie.

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content