TURNUS II AKCJI LATO „W PRACOWNI ALCHEMIKA”- przygoda Mistrza Twardowskiego 🙂 Dobrze jest zacząć poniedziałek z odrobiną magii 🙂 Dzisiejsza wizyta w Izbie Regionalnej przypomniała nam o tym, że istniały niezwykłe pomieszczenia i czasy, w których można było kamień przemienić w złoto. Kto tak czarował? Pewnie, że Mistrz Twardowski!
Poniedziałek to nie tylko czas aktywności plastycznych, ale też czas zabaw i spotkań w nowym gronie rówieśników.
Z kolejnym turnusem, kolejne wyzwania, także na sali treningowej. Dziękujemy Instruktor z KKKT DOJO KŁAJ za przeprowadzony trening i ćwiczenia z uczestnikami letniego turnusu.
TURNUS II AKCJI LATO „W PRACOWNI ALCHEMIKA”, dzień drugi. Dziś eksperymenty pana Arcimboldo, które dzięki uprzejmości Pań z Koło Gospodyń Wiejskich Łysokanki smakowicie się udały!
Giuseppe Arcimboldo był włoskim artystą, jego twórczość była przede wszystkim zabawą. Barwne obrazy Arcimbolda to portrety skomponowane z różnego rodzaju przedmiotów – warzyw, owoców, kwiatów. Panie z Koło Gospodyń Wiejskich Łysokanki też zaproponowały dzisiaj dzieciom portrety poskładane z warzyw i owoców. Na koniec te obrazy zostały zjedzone i stąd pewnie stwierdzenie, że „sztuka jest dobra”! Dziękujemy naszym gościom za poświęcony czas i wspaniały pomysł na twórcze zajęcia. Dziękujemy Pani Barbarze Więsek za inspiracje i wprowadzenie do warsztatów.
W drugiej części spotkania zabawy i animacje na świeżym powietrzu, układanie totemów z liści, gałęzi i kamyków 🙂
TURNUS II AKCJI LATO „W PRACOWNI ALCHEMIKA”, dzień trzeci:) Typowy dzień eksperymentów! Tworzyliśmy rosnącą farbę, zrobiliśmy kolorowe „slimy” oraz patrzyliśmy, jak miesza się lawa z wulkanów;) Wszystkiego było dzisiaj dużo, ale przede wszystkim uśmiechu i dobrej zabawy!
W drugiej części były zwariowane tańce i animacje – zdjęcia umieścimy w kolejnym poście – są zakręcone jak my dzisiaj!

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content