W dniu 1 lipca ruszyła AKCJA LATO „W PRACOWNI ALCHEMIKA” adresowana dla dzieci w wieku 6 – 9 lat. Aby wprowadzić dzieci w klimat alchemii i poszukiwania kamienia filozoficznego, zajęcia rozpoczęliśmy od prezentacji legendy o Mistrzu Janie Twardowskim.

Cała legenda była początkiem naszych działań plastycznych i zabaw w eksperymenty z sodą i octem. Dzieci stworzyły postać koguta, którym Twardowski pofrunął na księżyc. A zabawa w barwienie sody i dolewanie do niej octu, troszkę wprowadziła w klimat pracowni alchemika. Według legendy, kamień filozoficzny miał magiczne zdolności: można z niego wytwarzać eliksir życia, który zapewniał nieśmiertelność każdemu, kto go wypił.
W drugiej części, uczestnicy pierwszego turnusu mieli zajęcia sportowe z karate, prowadzone przez instruktora KKKT Dojo Kłaj.
 DZIEŃ II- Dzisiaj były istne alchemiczne kuchenne rewolucje, a to dzięki wyjątkowej wizycie pań z Koło Gospodyń Wiejskich w Szarowie.
Pani Katarzyna Kasina wspaniale wprowadziła nas w świat zielonych warzyw i owoców, z których po prostu czarowaliśmy pyszności: szpinakowe gofry i soki o wielu smakach (każde dziecko robiło swój ulubiony eliksir). Ciekawa, pouczająca prezentacja wprowadziła nas w szczegółowe i często nam nie znane właściwości ulubionych zielonych, zdrowych przysmaków. Kończący wykład quiz ze słodkimi nagrodami tylko wzmożył nasz apetyt! Dzieciaki odnalazły się w prawdziwej – pradawnej kuchni alchemika 😊
Dziękujemy Pani Katarzynie i Pani Edycie za pyszne gofry, zielone zdrowe soki i wycinanki z owoców 😊 Każdym zmysłem: dotyku, węchu, smaku – dzieci nacieszyły się ich wizytą u nas!
W drugiej części zajęć łapaliśmy bańkowe, wyczarowane motyle! Mieliśmy prawdziwe łapacze magicznych motyli, także byłyśmy przygotowane na najlepsze szaleństwo!
W sali udało się jeszcze zagrać w matematyczno- logiczną grę i samemu skomponować niepowtarzalny eliksir. To był bardzo udany dzień.
Dzień trzeci 🙂 Dzisiaj powstały wspaniałe, kolorowe mikstury, w których nasze uczestniczki zatapiały skarby przyniesione ze sobą z domu. Było magicznie i tajemniczo. Fantastyczna zabawa podczas pierwszego turnusu dobiega końca. Na zakończenie tańce – wygibańce i dużo dawki pozytywnej energi na zajęciach z ZUMBA FOR KIDS. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i aktywność podczas naszych letnich spotkań i warsztatów 😉

Pin It on Pinterest

Share This
Skip to content